Przemyska Akademia Talentów

 

Już drugi rok realizujemy w przedszkolu program matematyczny w ramach Przemyskiej Akademii Talentów pod nazwą „Matematyczni Pi-raci – chociaż mało latek mamy, matematykę dobrze znamy”

Przemyska Akademia Talentów to program realizowany na terenie Miasta Przemyśla, którego celem jest wspieranie uzdolnionych uczniów z przemyskich szkół i przedszkoli. Koordynatorem programu jest Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Przemyślu.

Kompetencje matematyczne to zdolność rozwijania i wykorzystywania myślenia i postawy matematycznej do rozwiązywania problemów wynikających z codziennych sytuacji. Dzieci zdobywają tę umiejętność już od przedszkola, dlatego biorąc udział w Przemyskiej Akademii Talentów postawiłyśmy właśnie na matematykę. Grupa bystrych i zainteresowanych tą dyscypliną wiedzy liczy 12 uczniów. W roku szkolnym 2023/2024 dzieci pod kierunkiem nauczycielki mgr. Anny Szymańskiej realizują program „ Matematyczni Pi-raci – chociaż mało latek mamy, matematykę dobrze znamy”. Założeniem prowadzonych zajęć jest to, aby poprzez ciekawe zabawy, doświadczenia, eksperymenty oraz praktyczne ćwiczenia rozwijać ich naturalny talent i wzmocnić zainteresowanie królową nauk, bo tak właśnie nazywana jest Matematyka.

POZDROWIENIA DLA NASZYCH ABSOLWENTÓW

 

Opublikował(a): Barbara Dubaniowska Data publikacji: 28-02-2024 15:06 Modyfikował(a): Barbara Dubaniowska Data modyfikacji: 29-02-2024 21:01

Na skróty